Co zabrać ze sobą nad morze?

Co zabrać ze sobą nad morze?

Wypoczynek nad morzem cieszy się wśród Polaków ogromną popularnością. Chętnie odpoczywamy nad morzem zarówno w długie weekendy, jak i wakacje. Wybierając się nad morze, należy pamiętać o spakowaniu bagażu. Co zabrać na wypoczynek, który ma wiązać się z plażowaniem?

Ochrona przed słońcem

Wybierając się nad morze i planując plażowanie, trzeba przede wszystkim pamiętać o zabraniu ze sobą kremu z wysokim filtrem. Te 10 czy 15 są niewystarczające. Jeśli na plaży chcemy spędzić cały dzień, trzeba pomyśleć o zakupie kremu z filtrem dochodzącym nawet do 50. Dzięki temu skóra będzie solidnie chroniona. Przyda się również czapeczka bądź kapelusz – to sposób na to, aby chronić głowę. Warto pamiętać, że nad polskim morzem bardzo często dość mocno wieje. Bez wątpienia przyda się więc parawan, który jednocześnie zapewni nam prywatność.

Strój kąpielowy

Jeśli chcemy plażować, koniecznie musimy zabrać ze sobą strój kąpielowy. W sprzedaży dostępne są modele jedno- oraz dwuczęściowe. Panowie muszą mieć kąpielówki. UWAGA: jeśli po plaży chcemy udać się na spacer po mieście, trzeba zatroszczyć się o odpowiedni strój. Restauratorzy coraz częściej decydują się nie obsługiwać osób wracających bezpośrednio z plaży i ubranych w strój kąpielowy. Wypoczynek nad morzem to prawdziwa przyjemność. Planując go, należy jednak pomyśleć o tym, co trzeba zabrać. Wymienione przez nas rzeczy to jedynie niewielka część obowiązkowego bagażu. Warto pomyśleć o klapkach, szortach, koszulkach, a także środkach na oparzenia słoneczne.

Co zabrać ze sobą nad morze?
4.9 (97.5%) 8 głosów