Długi weekend w Kołobrzegu

Długi weekend w Kołobrzegu

Nim się obejrzymy będziemy mieli długi majowy weekend. Zaledwie trzy dni urlopu wystarczą, aby cieszyć się tygodniowym wolnym. W związku z tym warto już dzisiaj pomyśleć o tym, gdzie udać się na ten ekstra urlop. Ciekawą propozycją jest bez wątpienia położony nad morzem Kołobrzeg. Co można robić w Kołobrzegu i jak wybrać najlepsze noclegi w Kołobrzegu? Czy jego atrakcją jest tylko morze i plaża?

Dla tych, co przyjeżdżają z dziećmi

Większość dzieci będzie oczywiście zachwycona, budując zamki z piasku czy spacerując brzegiem morza. Warto jednak zatroszczyć się również o inne atrakcje. Ciekawą propozycją, którą warto rozważyć jest wizyta w muzeum 3D – Maszoperii. Miejsce to można opisać jako wyjątkową krainę legend, magii, a także czarów. Zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe usłyszą tu opowieści o zaczarowanych sieciach, czarownicach, wiedźmach, a także rybakach. Muzeum angażuje wszystkie zmysły człowieka i to właśnie na tym polega jego wyjątkowość. Można tu na przykład poczuć wiatr we włosach czy usłyszeć szum morza.

Nie tylko sopockie molo

Oczywiście najbardziej znane w Polsce mole to to, które znajduje się w Sopocie. Warto jednak pamiętać, że również kołobrzeskie molo zasługuje na uwagę. Warto udać się tutaj na spacer, aby obserwować morze i latarnię morską. Na całej długości molo znajdują się ławeczki, na których można usiąść. Kołobrzeg to jedno z ciekawszych polskich miast, które położone są nad morzem. Na długi majowy weekend jest to wybór doskonały. Warto jednak wcześniej pomyśleć o odpowiednim dla swoich potrzeb miejscu noclegowym.

Długi weekend w Kołobrzegu
4.6 (91.43%) 7 głosów