Kołobrzeg: co oferuje turystom?

Kołobrzeg: co oferuje turystom?

Polskie morze cieszy się wśród turystów ogromną popularnością. Do wielu nadmorskich miejscowości można udać się na przykład na zbliżający się majowy weekend. Propozycji, gdzie spędzić wolne dni jest naprawdę wiele. Jedną z nich jest Kołobrzeg – miasto, które w sezonie letnim przeżywa prawdziwe oblężenie. Zobaczmy, co Kołobrzeg ma do zaoferowania turystom.

Coś dla miłośników historii

Kołobrzeg to nie tylko morze i plaża. Coś interesującego dla siebie znajdą tutaj miłośnicy historii. Od 1963 roku na terenie miasta działa bowiem Muzeum Oręża Polskiego. Prezentowane są tutaj zbiory militariów pochodzących od średniowiecza aż do czasów obecnych. Nie zabrakło tu również eksponatów z okresu drugiej wojny światowej. Na szczególną uwagę pasjonatów zasługuje między innymi słynna Enigma.

Spotkanie z gwiazdami

W Kołobrzegu mieści się Muzeum Figur Woskowych. Jest to ciekawa atrakcja zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. W muzeum można stanąć oko w oko z gwiazdami sportu czy polityki. Właściciele szczególnie zadbali o najmłodszych, tworząc dla nich piękne prezentacje. Koszt wejściówek nie jest duży. Muzeum to świetny pomysł wówczas, gdy pogoda płata nam figle i niekoniecznie pozwala na pobyt na plaży. Kołobrzeg jest miastem bardzo lubianym przez turystów. Dzieje się to oczywiście nie bez powodu. Wśród wielu obiektów znajdujących się na terenie miasta każdy znajdzie coś dla siebie. Wszak nie tylko plażą i morzem Kołobrzeg stoi. Powinni pamiętać o tym wszyscy, którzy decydują się tu spędzić wolne od pracy dni.

Kołobrzeg: co oferuje turystom?
4.5 (90%) 12 głosów