O czym pamiętać, aby bezpiecznie wypoczywać nad morzem?

O czym pamiętać, aby bezpiecznie wypoczywać nad morzem?

Nim się obejrzymy, a nadejdzie pierwszy długi weekend. Od niego niewiele będzie dzieliło nas od wakacji. Wielu z nas zdecyduje się wówczas na wypoczynek nad morzem. Decydując się na plażowanie nad wodą, należy pamiętać o kilku prostych zasadach. Dzięki temu będziemy mogli czuć się naprawdę bezpiecznie. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, aby pobyt nad morzem nie zakończył się tragicznie.

Ochrona przed słońcem

Decydując się na wakacyjny i weekendowy wypoczynek nad morzem, należy przede wszystkim pamiętać o odpowiedniej ochronie przed słońcem. Lekarze od dawna mówią o szkodliwości promieni słonecznych. Nadmierna ekspozycja na nie zwiększa na przykład ryzyko rozwoju czerniaka. Dodatkowo poparzenia słoneczne są niezwykle bolesne. Na szczęście dzisiaj bez trudu kupimy kremy z filtrem. UWAGA: te z filtrem 10 czy 15 w przypadku plażowania w ogóle się nie sprawdzają. Zaleca się sięgają po kremy z filtrem od 30 w górę.

Zasady kąpieli w morzu

Jeśli nie chcemy stracić zdrowia czy życia, powinniśmy pamiętać o tym, że nigdy nie wolno wchodzić do wody w momencie, kiedy obowiązuje zakaz. Na ogół fale są wówczas zbyt wysokie i zanurzenie w wodzie stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo. Jeśli dzień jest naprawdę upalny, w wodzie należy zanurzać się stopniowo. Zrobienie tego zbyt gwałtownie może wywołać szok termiczny. Wymienione zasady bezpiecznego wypoczynku nad morzem to jedynie niewielka część tego, o czym warto pamiętać. Wskazaliśmy jednak na najważniejsze elementy, o których powinien pamiętać każdy, kto chce swój nadmorski urlop wspominać naprawdę miło.

O czym pamiętać, aby bezpiecznie wypoczywać nad morzem?
4.7 (94.29%) 7 głosów